Garaż – strefa dla mężczyzny w zabudowaniach domowych

Mimo, że urządzanie domu kojarzy się z zajęciem bez cienia wątpliwości kobiecym, istnieją rozmaite strefy dedykowane niemal jedynie dla mężczyzn, takie jak piwnice czy garaże. Omijane tak szerokim, jak tylko się da łukiem przez panie, bywają najbardziej lubianym w domu miejscem panów.
Rządzi w tej sytuacji pewnego typu męski rodzaj porządku (albo jego brak), praktyczność i rodzaj pragmatyzmu. Przeważnie już z góry będziemy zakładać, iż sam garaż nie musi być piękny – powinien spełniać jasno sprecyzowane funkcje i umożliwiać realizację założonych zadań. W częstych przypadkach zatem staje się bezcennym warsztatem o przydomowych charakterze lub składem najpotrzebniejszych narzędzi.
Kobiety często swój pobyt w garażu kończą na zaparkowaniu samochodu, a w dalszej kolejności umykają ekspresowo do bardziej przyjaznych pomieszczeń, gdzie zwyczajnie czują się lepiej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, którzy potrafią w garażu spędzać absolutnie każdą z wolnych chwil. Szczęśliwi posiadacze większego typu przestrzeni garażowych adaptują je niekiedy na użytek siłowni, a nawet miejsca męskich spotkań, wyposażone w telewizor, lodówkę i meble. Przestrzeń garażu pozwala na większą kreatywność w działaniu. Nawet jeżeli ubrudzimy podłogę czy ściany, nikt nie będzie wszczynał z tego powodu alarmu.
Panowie wiedzą również najlepiej, jak należy wyposażyć garaż, począwszy od najpotrzebniejszych narzędzi, a skończywszy na bramach. I najczęściej są to trafne wybory, oparte przede wszystkim na podejściu typowo funkcjonalnym. Co jest kwestią zrozumiałą sytuacja ostatecznego wyboru odpowiednio dobranej garażowej bramy nie musi momentalnie być równoważna sytuacji zarzucenia wartości estetycznych, a na dodatek – brama musi się stać integralnym aspektem w domowym otoczeniu, gdy już chodzi o dom jako całość. Wobec powyższego pomoc pań okazać się może w tym przypadku jednak koniecznością…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>